KOMPAS    

Dobrovolníci


Chceš si vyzkoušet, jaké je to vést malý tým dětí, jak umíš řešit nečekané situace a chceš se seznámit s podobně orientovanými mladými lidmi?

 

Zapoj se do programu KOMPAS a pomoz i druhým najít ten správný směr!


HESTIA, o. s., realizuje sociálně preventivní program pro děti KOMPAS – KOMunikace, Partnerství, Spolupráce –, pro který hledáme nové dobrovolníky. V tomto programu se dva proškolení dobrovolníci věnují skupince šesti dětí, které se ocitly v náročné životní situaci (rozvod rodičů, šikana ve škole, neúspěchy ve škole způsobené poruchami učení, smrt v rodině apod.). Dobrovolníci se se skupinkou schází 1x týdně na 2 hodiny po dobu 4 – 5 měsíců.


I dobrovolnictví může být zábava! Být dobrovolníkem není složité. Stačí 3 hodiny týdně z tvého volného času a chuť vyzkoušet nové věci a můžeš dát i dostat opravdu mnoho! Naši malí KOMPASÁCI potřebují přátelský vztah s někým jako jsi TY!

 

Kdo je to dobrovolník?


Dobrovolník je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí nebo organizací.
Dobrovolníkem se může stát kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může poskytnout druhým.

Kdo jsou dobrovolníci v programu KOMPAS?
Lidé starší 18ti let, kteří pod vedením zkušených odborníků absolvují školení k metodice a organizaci programu. Na školení se také seznamují s typy dětí v programu a modelovými situacemi, do kterých se mohou se svou skupinkou dostat.
Dobrovolníky po dobu působení v programu odborně vedou koordinátor spolu se supervizorem. Pomáhají dobrovolníkům řešit obtížné situace, jsou jim oporou.

Činnosti dobrovolníků v programu KOMPAS?
Dvojice dobrovolníků (nejlépe muž a žena) vede skupinu šesti dětí. Setkávají se s nimi jedenkrát v týdnu na 2-3 hodiny po dobu 5ti měsíců. Připravují program jednotlivých schůzek, přičemž se snaží vyjít vstříc nápadům a přáním dětí. Povinně se účastní supervizních schůzek a vedou zápisy o průběhu skupiny.

Kdo jsou lidé v podpůrném týmu?
Podpůrný tým je tým dobrovolníků „náhradníků“, který zastupuje vedoucí dobrovolníky v době jejich nepřítomnosti (např. v době nemoci). Členové podpůrného týmu dochází na supervize a podílí se na přípravě a realizaci náročnějšího programu.

 

Jaké benefity vám může program KOMPAS poskytnout?

Máte šanci si vytříbit své komunikační dovednosti a odnést si nové zkušenosti. Budete mít k dispozici průběžnou asistenci koordinátorů a odborné vedení supervizora. To vše se může stát příležitostí k zajímavé praxi, běžně uznávané na psychosociálních oborech VŠ.

 

Role dobrovolníka v životě dítěte je podpůrná – není a v žádném případě nechce být náhradou role rodičovské, učitelské nebo vychovatelské.

 

Více informací najdete na www.hest.cz a Vaše dotazy rádi zodpovíme na hana.kuskova@hest.cz nebo na telefonním čísle 724 775 853 nebo 224 872 075-76. V případě zájmu o dobrovolnickou činnost vyplňte, prosím, dotazník dobrovolníka a my se ozveme.

 







logo eea grants                     logo nros                     logo norway grants